Aktualności

Szczepienia przeciwko Covid-19

2021-04-15 16:30

Nasza Przychodnia uczestniczy czynnie w Narodowym Programie Szczepień przeciwko Covid-19. Obecnie kontynuujemy szczepienia seniorów 80+ , 70+  a także realizujemy szczepienia osób 60+ i 50+. Zapisy zgodnie z harmonogramem ustalonym przez NFZ. Prosimy o śledzenie sms-ów systemowych informujących o terminie szczepienia. Podana data może ulegać zmianie z uwagi na dostawy preparatów. Obowiązuje wypełnienie kwestionariusza. Więcej informacji...

Organizacja szczepień:

1) zapisy w rejestracji, konieczny nr tel komórkowego

po wpisaniu do elektronicznego terminarza e-rejestracji, pacjent otrzymuje powiadomienie sms z informacją o planowanym terminie szczepienia. Kolejny sms z przypomnieniem  wysyłany jest na dzień przed szczepieniem. Prosimy o podawanie numerów telefonów komórkowych własnych lub swoich bliskich ,co usprawni komunikację.

2) w razie rezygnacji - prosimy o powiadomienie

3) kwestionariusz

Konieczne jest wypełnienie kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego , podpisanie go, a następnie oddanie lekarzowi kwalifikującemu w dniu szczepienia (do pobrania tutaj lub w poradni). Osoby leczone przewlekle (np.onkologicznie, reumatologicznie) proszone są o wcześniejszy kontakt ze swoim lekarzem prowadzącym celem ustalenia najodpowiedniejszego terminu szczepienia 

4) szczepienie

Prosimy o punktualne przybycie. Wskazany strój ułatwiający odsłonięcie ramienia. Do szczepienia mogą zgłosić się osoby zdrowe - bez cech infekcji dróg oddechowych. 

Z troski o zdrowie pacjentów - w  budynku naszej  poradni obowiązuje bezwzględny obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. 

Ważne :

Oficjalne informacje Ministerstwa Zdrowia dotyczące oraganizacji szczepień.

Kto i kiedy będzie objęty szczepieniem przeciwko Covid -19 przeczytasz w Narodowym Programie Szczepień.

Inicjatywa „Nauka przeciw pandemii” ma na celu dostarczanie rzetelnej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19.  Przedstawiciele środowiska naukowego  przygotowali białą księgę pod tytułem „Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność” będącą kompendium wiedzy o szczepieniach, technologii i ich zasadności w walce z pandemią. Zachęcamy do lektury.

Baner informujący o skorzystaniu z grantu pozyskanego ze środków Funduszy Europejskich