Aktualności

Realizacja szczepień ochronnych

2020-06-02 17:18

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego  -zapraszamy  do realizacji programu  szczepień ochronnych. W trosce o bezpieczeństwo epidemiologiczne- będą się one odbywały z zachowaniem szczególnych zasad, o któych dowiecie się Państwo podczas wcześniejszej rozmowy telefonicznej z pielęgniarką i lekarzem, a także możecie przeczytać poniżej...

Dla zapewnienia Państwu i Waszym Dzieciom bezpiecznych warunków  -w naszej przychodni przestrzegamy poniższych środków ostrożności :
-  kwalifikacja do szczepienia następuje w czasie wcześniejszej rozmowy telefonicznicznej. Wstępny wywiad przeprowadza pielęgniarka, a następnie lekarz. Osoby mające w ciągu 14 ostatnich dni kontakt domowy z kaszlącym członkiem rodziny lub osobą przebywającą w kwarantannie bądź chorą na Covid-19 - są dyskwalifikowane
-  prosimy by z dzieckiem przyszedł 1 zdrowy rodzic lub opiekun. Należy mieć ubraną maseczkę i zdezynfekować ręce przy wejściu. Nie zabierać ze sobą zbędnych przedmiotów, toreb itp.
-  termin i godzina zgłoszenia się na szczepienie są dokładnie podane, by poczekalnia i gabinet były do dyspozycji jedynie Państwa i Państwa Dziecka.
-  wizytę przeprowadzamy w strefie pacjentów zdrowych, z użyciem środków ochrony osobistej i skracamy czas jej trwania.
-  dezynfekujemy powierzchnie, z którymi się Państwo stykacie i wietrzymy pomieszczenia.
-  po opuszczeniu budynku, prosimy by pozostać w samochodzie pod przychodnią ok 20 min, z uwagi na nieczynną poczekalnię.
 
 
Zwlekanie z zaszczepieniem dziecka sprawia, że pozostaje ono podatne na choroby, którym szczepienie może zapobiec !
 
Minister Zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Centers for Disease Control and Prevention - zalecają wznowienie bieżącej realizacji wszystkich szczepień obowiązkowych u dzieci, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego.
Baner informujący o skorzystaniu z grantu pozyskanego ze środków Funduszy Europejskich